Gooka - The Mystery of Janatris

Příběh

Hra Gooka - The Mystery of Janatris je pokračováním příběhu, s nímž se mohli všichni příznivci adventur seznámit ve hře Gooka, vydané v roce 1997, nebo v některé z knih Richarda D. Evanse, z nichž děj obou her vychází. I tentokráte hráč navštíví zvláštní svět planety Janatris, i nyní je hlavním hrdinou všeho dění Gooka, a i tentokráte se ocitá v nesnázích.

gooka screenshot ze hry

Gooka, vážený soudce, se vrací domů z daleké cesty. Když jeho loď přiráží ke břehu, ještě netuší, co jej doma čeká. Namísto paní jeho domu, sličné Lidry a namísto radostného výskání jeho syna Yorimara ho uvítají pouze ohořelé rozvaliny. Dozvídá se, že Lidra byla při požáru těžce zraněna a Yorimar unesen neznámo kým a neznámo kam.

gooka screenshot ze hry

A tak začíná dlouhá pouť, během níž Gooka musí projít mnohými nástrahami, prokázat sílu, odvahu, ale i dobrý postřeh a břitký úsudek. Bude-li se při tom moci spolehnout na dobré přátele, kapku štěstí, a hlavně bystrého pomocníka u klávesnice počítače, třeba se nakonec ve zdraví setká se všemi svými blízkými.

Hra

Po herní stránce přináší Gooka - The Mystery of Janatris vše, co si od dobré herní adventury může přát. Během pátrání po únoscích Gookova syna musí hráč shromažďovat důležité informace, sbírat a správně používat různé předměty, dojde i na řešení hádanek a puzzlů.

gooka screenshot ze hry

Připraveny jsou ovšem i akční sekvence, bloudění v labyrintech nebo přímé souboje s nepřátely. Úspěch však nezaručí jen dobrá výzbroj a pečlivá správa invetáře, na řadu bude muset přijít také vhodně zvolená taktika.

V průběhu hry hráč s Gookou navštíví různé blízké i daleké kouty světa Janatris, mimo jiné klášter v pevnosti Xarag nebo hlavní město Avaral, setká se s Chorijskými pirátkami, domorodým kmenem, musí se postavit tajemnému draku podobnému zvířeti...

gooka screenshot ze hry

A tak má spolu s ním i hráč možnost poznat zvláštní kouzlo tohoto Janatrisu, světa, v němž se mísí atmosféra středověku s dobou vzpomínek na dávno zapomenuté technologie a z nějž na vás tajemno a dobrodružství dýchá na každém kroku a zároveň nebývale podmanivě.

Engine

Hra je kompletně vytvořena a naprogramována ve vlastní technologii Centauri Production - CPAL3D systému. Podorobnosti o tomto systému, vhodném jak pro tvorbu adventurních, tak i arkádových či strategických her, najdete na webu CP, stránce technologií.

NAVRCHOLU.cz

přejít na oficiální webovou stránku Cenega Publishing
přejít oficiální webovou stránku Centauri Production